چاقو جیبی کوچک که آثار خون هیتلر بعد از یک قرن هویدا است

تیغه سوئیچ نوعی چاقوی جیبی است که برای حمل و نقل ایمن تیغه آن را می توان داخل دسته جمع کرد.

تیغه  انواع چاقو جیبی کوچک معمولاً روی محوری می‌چرخد که آن را به دسته متصل می‌کند، اما طرح‌هایی (کم‌تر رایج) نیز وجود دارد که تیغه به صورت محوری به داخل دسته جمع می‌شود.

دسته در اطراف مکانیزم قفل ساخته شده است.

صفحات را می توان در داخل، عناصر جانبی یافت که از دسته تشکیل شده و به استحکام خود دسته کمک می کند.

بسیاری از چاقوهای سوئیچ دارای یک سیستم ایمنی برای جلوگیری از بسته شدن تیغه هستند که می تواند به دست آسیب برساند یا مکانیسم هایی برای جلوگیری از باز شدن تیغه به خودی خود.

سیستم های امنیتی مختلفی وجود دارد که از جمله رایج ترین آنها می توان به قفل پمپ (قفل پشتی)، قفل آستری و قفل قاب مانند قفل محور یا قفل قوس اشاره کرد

بسیاری از چاقوهای تاشو دارای یک دکمه یا سوراخ کوچک در تیغه هستند که امکان باز شدن آن را با یک دست فراهم می کند.


بسیاری از چاقوهای جیبی علاوه بر تیغه برش، ابزار یا ابزار کار مختلفی را نیز ارائه می دهند: قیچی، سوهان ناخن، خلال دندان، پیچ بازکن و بطری بازکن، کارد و چنگال و غیره.

یک مثال معروف چاقوی تاشو چند منظوره است که به عنوان “چاقوی ارتش سوئیس” نیز شناخته می شود، از محبوبیت چاقوهای جیبی معمولی تولید شده توسط ویکتورینوکس یا برند ونگر ترکیب شده.

نمونه دیگر چاقوی تاکتیکی ارتش ایتالیا است که در تصاویر زیر نشان داده شده است که تا دهه 1990 بین همه سربازان (حتی سربازان وظیفه) توزیع می شد.

این یک ظروف “روستیک” چهار کاره با تیغه برش، بازکن قوطی کنسرو، سوله و پیچ گوشتی بود.

برای این منظور، از یک برآمدگی اسکوات که در طرف مقابل حلقه وجود داشت برای آویزان کردن ابزار از کمربند یا موارد مشابه استفاده شد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.