روفرشی مخمل یزد در اسپانیا سر و صدا به پا کرد

بیایید ابتدا به مواد شیمیایی تولید فرش  و همچنین انواع روفرشی مانند روفرشی مخمل یزد نگاهی بیندازیم:
مردم از زندگی، کار یا رفتن به مدرسه در اتاق‌هایی که حاوی مواد شیمیایی فرش هستند، بیمار می‌شوند. در گذشته، فرش‌ها، چسب‌ها و زیرپوش‌ها منبع سموم موجود در هوا به نام ترکیبات آلی فرار (VOCs) بودند.

اگرچه بیشترین غلظت مواد شیمیایی فرش در ماه های اول از گاز خارج می شود، برخی از آنها برای سال ها ادامه می یابد (راجرز، خسته یا سمی).

سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده 4-PC (چسب 4-phenylcyclohexene) را مقصر ساختمان اداری خود دانست که بسیاری از مردم را بیمار کرد.

این تنها ماده شیمیایی سمی در فرش نیز نبود.

صدها مورد از جمله تولوئن، زایلن، بنزن، فتالات، متاکریلات تتراکلرواتیلن، متیل نفتالین، استایرن و موارد دیگر وجود دارد که بسیاری از آنها سرطان‌زا هستند و می‌توانند باعث آسیب کبد و کلیه، تحریک تنفسی و چشم، خستگی، سردرد، لرزش، حالت تهوع شوند.

استفراغ، از دست دادن تمرکز و موارد دیگر.

گزارش‌های علمی از مرگ نصاب‌های فرش به دلیل ابتلا به سرطان ریه و داشتن مشکلات تنفسی و عصبی غیرمعمول وجود دارد. گزارش های زیادی از این پدیده بهداشتی در تحقیقات و مطبوعات غیر روحانی وجود داشت. مردم از زندگی، کار یا رفتن به مدرسه در اتاق‌هایی که حاوی مواد شیمیایی فرش بودند، بیمار شدند. برخی هرگز سطح سلامت قبلی خود را بازیابی نکردند.

امروزه چندین سال است که از فرمالدئید و 4-PC در فرش استفاده نمی شود و تلاش های زیادی برای حذف استفاده از مواد شیمیایی مضر انجام شده است.

برنامه برچسب سبز صنعت فرش به مصرف کنندگان کمک می کند تا محصولات برتر را شناسایی کنند. باید به صنعت به خاطر شناخت مشکلات و تلاش برای غلبه بر آنها تبریک گفت.

به استثنای برخی موارد، صنعت فرش مسیر مسئولیت پذیری را در پیش گرفته است و برخی از فرش های کم آلایندگی هستند که به خوبی با کفپوش های سخت کم آلاینده مقایسه می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.